BIS-vinnare

Här kommer de ponnyer som erhåller BIS-titlarna på årets utställningar att presenteras löpande under säsongen. Helst vill vi kunna visa dem på bild också, så dessa tas tacksamt emot.

Tryck på årtalet här nedan för att komma till BIS-vinnarna för det önskade året.

2016 |2015 | 2014 | 2013| 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1971-1987 |

2016

Normaling
Especially For You
e. I Learned From The Best
u. A dream come true
Ägare: Katarina Seijsing, Bjästa

Skogslotten
My Father´s Eyes
e. Kameleon v. Bangaerde
u. Carbon Copy
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Vinslöv
Fi-Jenna v. Stal de Groene Weide
e. Ivo v.d. Lindenhof
u. Roosje v.d. Olde Maten
Ägare: Anneli Archenholtz, Hörby 

Kristinehamn
Emmeros Hedda
e. Emmeros Jubilar
u. Emmeros Nicole
Ägare: Inga-Lill Hoveklint- Hyttring & Jan Hyttring, Mullsjö 

Emmaboda
Born To Love v. Stal Wilcas
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Summer Love v.st. Wilcas
Ägare: Hans-Ola Joelsson, Fjälkinge 

Skromberga
Beyoncé of Duke Stable
e. The One and Only of Duke Stable
u. On the Take of Duke Stable
Ägare: Anneli Archenholtz, Hörby 

Brålanda
Primrose v. stal Olyhof
e. Edwin v.h. Stalletje
u. Xandra Rose v.´t Slot
Ägare: Ida Honsberg, Hjälteby 

Norsholm
I Choose U
e. Be There of Riverdance
u. 2nd Edition
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker 

Rimbo
Furunäs Muzette
e. Furunäs Sahib
u. Furunäs Gazette
Ägare: Charlotte Avebäck, Johanneshov 

Skövde

Söderhamn

Huseby

Gotland (drive in)

Skromberga

Surahammar

Målilla

Norsholm (RIKS)

Nossebro

Hässleholm

Nyköping

Laholm

Sikeå

Kristinehamn

Mullsjö

Flyinge (drive in)

Vetlanda

Mellerud

Skogslotten

Sölvesborg
2015

Vinslöv
Hesseldals Iza
e. Kristof v.d. Bolster
u. Ekekullens Iris
Ägare: Camilla Kjellman

Kristinehamn
Dalsgårds Stand By
e. No Fear v.d. römer
u. Dalsgårds Estelle
Ägare: Susanne Söderström

Växjö
Alex v.d. Pony Hoeve
e. Gresini v.d. Veldhoeve
u. Vivianne v.d. Pony Hoeve
Ägare: Lars Bertil Eliasson

Motala
Triton af Sörtå
e. Hector af Sörtå
u. Hamars Blozzom
Ägare: Mia & Tobias Zetterblom

Skromberga (Drive -in)
Sandbackas Paul Newman
e. Shirehill Gold Cracker
u. Pearl v.’t. Heut
Ägare: Camilla Kjellman

Norsholm
Miss Marianne
e. Almnäs Tromb
u. Brandy
Ägare: Christina Hedlund Lindell

Mellerud
Almnäs Tarpan
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Jum-Jum
Ägare: Magnus Karlsson

Ockelbo
Kilskogens Mynta
e. Almnäs Tromb
u. Almnäs Malva
Ägare: Hanna Dahlström

Bollerup
Escada v.d. Amstelhof
e. Almnäs Mahogny
u. Ulivia of Shetlane
Ägare: Lars Bertil Eliasson

Rimbo
Kilskogens Mynta
e. Almnäs Tromb
u. Almnäs Malva
Ägare: Hanna Dahlström

Tingsryd

Stora Höga
Kålkulla Unnric
e. Kanteborgs Sprite
u. Unni
Ägare: Christine Håkansson

Sala
Kölnäs Omega
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Filippa
Ägare: Gunilla Hjorth

Kalmar (Drive In)
Gransjöns Krusidull
e. Rasmus
u. Kamelia
Ägare:

Vetlanda RIKS
Almnäs Ullvide
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orchidée
Ägare: Torsten Jeppson

Upp
2014

Skogslotten
Pique RS 606
e. Epol RS 371
u. Chiquita RS 3537
Ägare: Angelica Lauth

Önnestad
Almnäs Vide
e. Perigueux v. Isala SDPC RS 490
u. Almnäs Orkidee SPC RS 5636
Ägare: Hans-Ola Joelsson, Fjälkinge

Kristinehamn
Empress af Jäboruder
e. Talisman af Jäboruder
u. Kolinde v.d. Heuvelshof
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

Nuntorp
Gladiator
e. Almnäs Etapp
u. Smevallens Glory
Ägare: Göran & Christina Larsson, Brålanda

Gryttinge (Drive in)
Unae. Pompe
u. Skäpperöds Uarda
Ägare: Emma Danielsson

Skogslotten
Nightingales Black Ace
e. Pavarotti
u. Almnäs Kitty
Ägare: Thiffanny Johansson, Jönåker

Tingsryd
Almnäs Knock Out
e. Parlington Pimpernel
u. Dileas of Brux
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Dingle
Rosenhagas Susan
e. Lakris
u. Rosenhagas Margo
Ägare Monika Gerth Löfstedt, Skara

Riddarhyttan
Erasmus af Jäboruder
e. Talisman af Jöboruder
u. Victoria v.d. Brinkstraat
Ägare: Angelica Lauth, Karlstad

Hudiksvall
Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
Ägare: Pernilla Lindström

Kristinehamn
Erikslunds Je t’Aime
e. Wilfred v.d. Zandhoeve
u. Erikslunds Garconne
Ägare: Ingrid Hellgren, Göteborg

Gärtuna
Whitney v.d. Garderenshof
e. No Fear v.d. Römer
u. Pleuny v. Geldersoord
Ägare: Thiffanny Johansson, Jönåker

Laholm
Another Color v.d. Amstelhof
e. Tango v.d. Amstelhof
u. Kimberley v.d. Amstelhof
Ägare: Lars Bertil Eliasson

Nossebro
Gläntans Sukett
e. Gläntans Pelé
u. Bäckens Savanna
Ägare: Magnus Karlsson, Brålanda

Nossebro RIKS
Almnäs Vide
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orkidee
Ägare: Hans-Ola Joelsson

Sikeå
Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
Ägare: Pernilla Lindström

Rimbo
Kilskogens Myntae. Almnäs Tromb
u. Almnäs Malva
Hanna Dahlström, Rimbo

Borlänge
Kilskogens Lancôme
e. Levi v.d. Schaapshoeve
u. Young Love v. St. Wilcas
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

Billesholm-Bråvesta (unghäst)
Dalsgårds Salome
e. No Fear v.d. Römer
u. Dalsgårds Amelia
Ägare: Lars Bertil Eliasson

Borås
Nords Ibina
e. Perigueux v. Isala
u. Furunäs Irene
Ägare: Ulricha Nordmark, Skara

Högsby
Snobbe
e. Galant
u. Noblesse
Ägare: Ann-Christine Lindhe Bruhn, Ydre

Sikeå
Stjernens Mini-Angus
e. Shetlandsgaards Jackpot
u. Stjernens Mini-Afroditte
Ägare: Anneli Bertlin, Skellefteå

Mullsjö
Emmeros Dianah
e. Hamras Fridolf
u. Almnäs Colette
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring

Sölvesborg
Almnäs Ullvide
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs OrkideeÄgare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Mantorp
Black Boy af Jäboruder
e. Timothy af Jäboruder
u. Gwendolyn LMN
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

 

Upp
2013

Kristinehamn
Penelope af Jäboruder
e. Friso v.d. Heuvelshof
u. Fabiola v.d. Noord

Skogslotten
The Look of the Moment
e. Touch of Gold
u. A dream come true
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson

Gryttinge (Drive IN)
Stjernens Mini-Baldur
e. Smevallens Golden Hazard
u. Bergeruds Bernadette
Ägare: Anneli Archenholtz

Nuntorp
Bäckens Miss-U
e. Valentijn v.d. Amstelhof
u. Bäckens Miss-S
Ägare: Christina och Göran Larsson

Rockelstad
Young Love v. St. Wilcas
e. Nelantines v.d. Groote Woerd
u. Summer Love v. St. Wilcas
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

Svenljunga
Melker Backyard Babie
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika
Ägare: Melkers Ponnystuteri, Familjen Susann Melkersson Simlånsdalen

Laholm (Jubileum)
Alex v.d. Pony Hoeve
e. Gresini v.d. Veldhoeve
u. Vivanne v.d. Pony Hoeve
Ägare: Lars Bertil Eliasson

Sikeå
Risegårds Serena
e. Edmund v.d Brourwrij
u. Felicia
Ägare: Maria Persson, Hörnefors

Järna
Unique of Shetlane
e. No Fear v.d. Römer
u. Nimble of Shetlane
Ägare: Johanna Pettersson & Marie Hellqvist

Nossebro
Bjørgen af Bergli
e. Skogheims Canon
u. Kanteborgs Finesse
Ägare: Eldrid Slotnaes, Norge

Köping (RIKS)
Unique of Shetlane
e. No Fear v.d. Römer
u. Nimble of Shetlane
Ägare: Johanna Pettersson & Marie Hellqvist

Rimbo
Almnäs Malva
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Witch v. Bunswaard
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

Karlstad
Almnäs Tromb
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orkidee
Ägare: Thiffanny Johansson, Jönåker

Bjärsjölagård Jubileum
BIS: Stjernens Mini-Afroditte
e. Stjernens Heros DK- 423
u. Stjernens Alberte DK-S 2043
Poäng: 10 9 8 8 8 = 43 p
Ägare: Stuteri Hasselbo

R-BIS: Almnäs Vision
e. Perigueux v. Isala RS 490
u. Almnäs Mocca RS 5207
Poäng: 10 9 8 8 8 = 43 p
Ägare: Stuteri Almnäs

Vartofta
Melkers Backyard Babie
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika
Ägare: Susann Melkersson, Simlångsdalen

Sölvesborg (unghäst)
Melkers Backyard Babie
e. Ugglebackens Kavat
u. Basilika
Ägare: Susann Melkersson, Simlångsdalen

Nordmaling
Robijn v. St. Polderzicht
e. Lars v.d. Reitersweide
u. Marel v. St. Polderzicht
Ägare: Helena Bergström, Hörnefors

Söderhamn
Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
Ägare: Pernilla Lindström

Dingle
Emmeros Dianah
e. Hamras Fridolf
u. Almnäs Colette
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring

Älmhult (Halloween)
Almnäs Tarantella
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Madonna
Ägare: Hans-Ola Joelsson

Skogslotten (Halloween)
Snobbe
e. Galant
u. Noblesse
Ägare: Ann-Christine Lindhe Bruhn

Upp
2012

Norrköping
Jozo RS 387
e. Jolly Roger of Marshwood
u. Winnie
Ägare: Pernilla Gustavsson

Nordmaling
Påminas Casanova RS 572
e. Östertorps Illuster
u. Arlingtonshoecroft Clover
Ägare: Katarina Seijsing, Bjästa

Kristinehamn
Elein RS 5286
e. Dalton v.d. Voorstraat
u. Furunäs Paljette
Ägare: Anette Wadman, Väring

Gryttinge
Olga vd Bloemhof RS 6097
e. Friso v.d. Heuvelshof
u. Helga v.d. Bloemhof

Malma Hed
Skärgårdens Odd Molly RS 6681
e. Timothy v. St. Geerhof
u. Agree v. Spuitjesdom
Ägare: Johanna Pettersson & Marie Hellqvist

Nuntorp
Zandidi RS6674
e. Zorry
u. Gläntans Pingla
Ägare: Susanne Zackrisson, Vara

Fagersta
Skärgårdens Odd Molly RS 6681
e. Timothy v. St. Geerhof
u. Agree v. Spuitjesdom
Ägare: Johanna Pettersson & Marie Hellqvist

Rockelstad
Nearly Perfekt RS 5926
e. I Learned From the Best
u. Almnäs Dream
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson

Svenljunga
Emmeros Dianah RS 4564
e. Hamras Fridolf
u. Almnäs Colette
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring

Söderhamn
Pia v´t Fjild RS 6257
e. Asterix v. Dorpzicht
u. Emelie v.’t Fjild
Ägare: Kristina Wessmark, Leksand

Huseby
Almnäs Orkidee RS 5636
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Almnäs Jum-Jum
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Falun
Dalsgårds Estelle RS 4735
e. Django v.d. Römer
u. Dalsgårds Anemon
Ägare: Susanne Söderström, Tärnsjö

Nossebro
Emmeros Jubilar RS 517
e. Hamras Fridolf
u. Almnäs Colette
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring

Vreta (RIKS)
Almnäs Ullvide RS 6575
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orkidee
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Karlstad
Rosenhagas Penelope RS 6068
e. Hormesta Erik Viking
u. Rosenhagas Hanne
Ägare: Monika Gerth Löfstedt, Skara

Bjärsjölagård
BIS: Åkaregårdens Ipotoksina RS 6753
e. Perigueux v. Isala SDPC RS 490
u. Ytterhalls Evita RS 2787
Poäng: 99888=42p
Ägare: Gertrud Svensson, Åkaregårdens Stuteri, Trelleborg

R-BIS: Skäpperöds Drusus RS 629
e. Skäpperöds Tarik RS 431
u. Hester v.d. Witte Hoeve RS 3364
Poäng: 99879=42p
Ägare:

Kolbäck
2nd Edition RS 5735
e. Let’s Try Again
u. Wolly Winning Face
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson

Skule, Örnsköldsvik
Natasja v Ramsburg RS 5742
e. On the Rocks of Marshwood
u. Jacinta v. Geldersoord
Ägare: Annsofie Stark, Enånger

Vartofta
Timothy af Jäboruder RS 468
e. Nocturne af Jäboruder
u. Ylona v.d. Herenweg
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

Gryttinge (unghäst)
Almnäs Bella Donna
e. No Fear v.d. Römer
u. Almnäs Tarantella
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Gryttinge (drive in)
Åkaregårdens Guvele RS 6234
e. Skäpperöds Sebastian
u. Grönlunds Myra
Ägare: Rebecka & Gertrud Svensson, Trelleborg

Sikeå
Lindebys Miss Sixty
e. Furunäs Sahib-e
u. Lundabo Kismet
Poäng: 98899=43p
Ägare: Pernilla Lindström, Enånger

Insjön
BIS: Kanrikas Honey RS 6381
e. Harm v. Keizershof RS 501
u. Bukkerupgårds Hope RS 5828
Poäng: 99888=42p
Ägare: Ulrika Halfvarsson

R-BIS: Lassesgårdens Caramelle RS 6512
e. Linnestofta Darth Vader RS 425
u. Tunstas Sweet as Candy RS 5007
Poäng: 99888=42p
Ägare: Carina Jones, Vikarbyn

Dingle
Emmeros Jubilar RS 517
e. Hamras Fridolf
u. Almnäs Colette
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring

Älmhult
No Fear vd Römer RS 553
e. Friso v.d. Heuvelshof
u. Heideroosje v.d. Römer
Ägare: Lars Bertil Eliasson

Skogslotten
The Look of the Moment RS 560
e. Touch of Gold
u. A Dream come true
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson

Upp
2011

Karlstad (vinter) Nord
Olympia v. Geldersoord RS 594
e. On the Rocks of Marshwood
u. Elenora v. Geldersoord
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

Skogslotten (vinter) Öst
Hearts on Fire
e. I Learned From The Best
u. Owner of a Lovely Heart
Ägare: Eva och Josefin Kindberg, Boxholm

Frillesås (vinter) Väst
Elaine
e. Dulex
u. Rosina
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring, Mullsjö

Malmköping Öst
Almnäs Malva RS 5205
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Witch v. Bunswaard
Ägare: Hanna och Eva Dahlström, Rimbo

Nuntorp Väst
Furunäs Nelson RS 444
e. Hormesta Erik Viking
u. Furunäs Fergie
Ägare: Monika Gerth Löfstedt, Skara

Söderhamn Nord
Skärgårdens Odd Molly
e. Timothy v.St. Geerhof
u. Agree v. Spuitjesdom
Ägare: Marie Jonasson & Johanna Pettersson, Väddö

Ingelstad Syd
Tupilak af Jäboruder RS 5640
e. Nocturne af Jäboruder
u. Bloom of Marshwood
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

Svenljunga Väst
A Dream Come True RS 4850
e. Parlington Pimpernell
u. Almnäs Dream
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Ludvika Nord
Almnäs Malva RS 5205
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Witch v. Bunswaard
Ägare: Hanna och Eva Dahlström, Rimbo

Väddö Nord
Kilskogens Lancôme
e. Levi v.d. Schaapshoeve
u. Young Love v.st. Wilcas
Ägare: Hanna och Eva Dahlström, Rimbo

Lövånger Nord
JR Velvet Revolver
e. Furunäs Porfyr
u. Lindåsens Elize
Ägare: Jenny Rehnman, Vännäs

Vetlanda (RIKS) SSS
Steneborgs Eros
e. Timothy v.St. Geerhof
u. Felicia
Ägare: Helén Olsson, Forserum

Nossebro Väst
Nadja af Jäboruder
e. Frastan v. Dekema
u. Josje v.d. Molendijk
Ägare: Siv Larsson, Uddevalla

Karlstad Nord
Nyhagens Judith
e. Capone-Fire
u. Ulaxi
Ägare: Magnus Karlsson, Brålanda

Bjärsjölagård Syd
BIS: Unique of Shetlane
e. No fear v.d. Römer
u. Nimble of Shetlane
Poäng: 1010988=45p
Ägare: Lars Bertil Eliasson, Laholm

R-BIS: Almnäs Jum-Jum RS 4686
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200
u. Prelude v. Spuitjesdom RS 1328
Poäng: 109889=44p
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Mantorp Öst
2nd Edition
e. Let´s try again
u. Wolly Winning Face
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Köping Nord
Kölnäs Ohna
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Angelick
Ägare: Gunilla Hjorth, Borlänge

Vartofta Väst
Kompis Nina
e. Jolly Roger of Marshwood
u. Kompis Helga
Ägare: Agneta Cederbo, Sandhem

Sikeå Nord
JR Orlando
e. Kasper
u. Lindåsens Elize
Ägare: Jenny Rehnman, Vännäs

Gryttinge (Unghäst) Syd
Almnäs Ullvide
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orkidee
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Gryttinge (Drive-In) Syd
Dragon
e. Furunäs Bonzo
u. Dajmie
Ägare: Rebecka Svensson, Trelleborg

Färgelanda Väst
Bluemull Roseblossom
e. Felldale Cragsman
u. Rose star of Thanet
Ägare: Hans Persson, Trädet

Kolbäck Nord
Pure Poison
e. Touch of Gold
u. Destiny’s Lady
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Skogslotten Öst
Black Boy af Jäboruder
e. Timothy af Jäboruder
u. Gwendolyn LMN
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

Älmhult Syd
Almnäs Ullvide
e. Perigueux v. Isala
u. Almnäs Orkidee
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Upp
2010

Åstorp (vinter) Syd
Älvåsens Viking RS 552
e. Bravo v. Spuitjesdom RS 238
u. Almnäs Verry RS 2280
Ägare: Camilla Linder, Saxtorp

Köping (vinter) Nord
Raffaella v.d. Kleine Tip
e. Hatcher v.st. Brammelo
u. Heidi Imn
Ägare: Ulrika Halfvarsson, Insjön

Norrköping (vinter) Öst
Abigail v.d. Amstelhof
e. On the Rocks of Marshwood
u. Mathilda v.d. Römer
Ägare: Ann-Christine Hassling, Sparreholm

Nordmaling (vinter)
Nord Azalea
e. Olympus RS 315
u. Afroditi
Ägare: Sandra Olofsson, Vännäs

Frillesås Väst
Dalsgårds Juventus
e. Dalsgårds Disco
u. Gamba v. Spuitjesdom
Ägare: Bårarps Stuteri, Oskarström

Nyköping Öst
Kontura
e. Lukas RS 372
u. Gnista RS 5269
Ägare: Johanna Granberg, Västerås

Norrtälje Nord
Smevallens Indra
e. Ytterhalls Kanon
u. Agree v. Spuitjesdom
Ägare: Marie Jonasson, Väddö

Malmköping Öst
Humledals McRattan
e. Wessel v.d. Amstelhof
u. Flower v. Bunswaard
Ägare: Ann-Christine & Caroline Hassling

Vinslöv Syd
Lucky Win v. Wegdam
e. Vorden Buddleia
u. Doriana v. Wegdam
Ägare: Mia Liljeberg, Teckomatorp

Uddevalla Väst
Rosenhagas Lyric
e. Lakris
u. Furunäs Benita
Ägare: Monika och Lars Gerth, Skara

Svenljunga Väst
Emmeros Cilla
e. Ytterhalls Kanon
u. Emmeros Emma
Ägare: Inga-Lill Hoveklint-Hyttring, Mullsjö

Norrköping Öst
Mandy v.d. Bloemhof
e. Friso v. Heuvelshof
u. Valerie v. Bunswaard
Ägare: Ann-Christine Hassling, Sparreholm

High Chaparral (endast MINI) Syd
Robbie Williams
e. Parlington Pimpernell
u. Birchwood Satin Slipper
Ägare: Anneli Archenholtz, Hörby

High Chaparral (endast STANDARD) Syd
Rosenhagas Margo
e. Hormesta Erik Viking
u. Furunäs Benita
Ägare: Monika Gerth Löfstedt, Skara

Delsbo Nord
Kölnäs Omega
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Filippa
Ägare: Gunilla Hjorth, Borlänge

Nossebro (RIKS) SSS
Almnäs Ivory
e. Allright v. Spuitjesdom
u. Almnäs Beauty
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Karlstad Nord
Kölnäs Ohna
e. Almnäs Flis
u. Kölnäs Angelick
Ägare: Gunilla Hjorth, Borlänge

Gotland GSF
Horizon v.d. Geer
e. Favoriet v. Wolferen
u. Winnipeg v.d. Prijssepoort
Ägare:

Bjärsjölagård Syd
Dalsgårds Juventus
e. Dalsgårds Disco
u. Gamba v. Spuitjesdom
Ägare: Einar Lysell, Oskarström

Köping Nord
Hamras Hurricane
e. Charley v.d. Provincialeweg
u. Hamras Amapola
Ägare: Ingemar Holst, Lidköping

Sikeå Nord
Ginza
e. Ytterhalls Mistral
u. Smevallens Geisha
Ägare: Maria Astesani, Bureå

Vartofta Väst
Rosaly v.d. Amstelhof
e. On the Rocks of Marshwood
u. Kimberley v. Amstelhof
Ägare: Monika Gerth Löfstedt, Skara

Nuntorp Väst
Elina
e. Almnäs Ra
u. Aniara
Ägare: Agneta Cederbo, Sandhem

Insjön Nord
Haganäs Frode
e. Furunäs Fernando
u. Furunäs Elona
Ägare: Anna Norling, Svärdsjö

Norrköping Öst
Smevallens Indra
e. Ytterhalls Kanon
u. Agree v. Spuitjesdom
Ägare: Marie Jonasson, Väddö

Älmhult Syd
Almnäs Orkidee
e. Edmund v.d. Brouwerij
u. Almnäs Jum-Jum
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Upp
2009

Köping (vinter) Nord
Easy To Love
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200
u. Furunäs Petronella RS 654
Ägare: Kristina Wessmark, Insjön

Norrköping (vinter) Öst
Kontura RS 5422
e. Lukas RS 372
u. Gnista RS RS 5269
Ägare: Johanna Granberg, Västerås

Norra Åsum (vinter) Syd
Inka RS 4928
e. Center RS 322
u. Nicole RS 3549
Ägare: Susan Fasth, Virestad

Nordmaling (vinter) Nord
JR Iron Maiden
e. Almnäs Etapp RS 305
u. Ytterhalls Irina RS 4072
Ägare: Jenny Rehnman, Vännäs

Frillesås (vinter) Väst
Emmeros Bonnie
e. Gläntans Domino RS 314
u. Emmeros Emma RS 4716
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring, Mullsjö

Malmköping Öst
Hamras Jelena
e. Kasper RS 336
u. Hamras Amorosa RS 4147
Ägare: Vilma Hoveklint, Västerås

Färgelanda Väst
Enya
e. Ytterhalls Kanon RS 380
u. Skattens Esmeralda RS 5823
Ägare: Emil Pettersson, Habo

Vinslöv Syd
Pavarotti RS 383
e. Fredrik RS 277
u. Stacy RS 2795
Ägare: Pernilla Olsson & Fredrik Nilsson, Johannishus

Nordmaling Nord
Risegård´s Serena
e. Edmund v.d. Brouwerij RS 384
u. Felicia RS 2881
Ägare: Maria Persson, Hörnefors

Hudiksvall Nord
Furunäs Menuette
e. Furunäs Sahib RS 243
u. Furunäs Ginette RS 3607
Ägare: Stina Wessmark, Leksand

Nybro Syd
Olga v.d. Bloemhof
e. Friso v. Heuvelshof
u. Helga v.d. Bloemhof
Ägare: Camilla Kjellman, Teckomatorp

Stånga GSF
Horizon v.d. Geer
e. Favorit v.d. Wolferen
u. Winnipeg v.d. Prijssepoort
Ägare: Marika Strömberg, Havdhem

Rockelstad Öst
Enya
e. Ytterhalls Kanon RS 380
u. Skattens Esmeralda RS 5823
Ägare: Emil Pettersson, Habo

Nossebro Väst
Bäckens Miss-U
e. Valentijn v.d. Amstelhof RS 260
u. Bäckens Miss-S RS 3416
Ägare: Göran & Christina Larsson, Brålanda

Köping (RIKS) SSS
Proud Design
e. Design To Make a Difference RS 448
u. A dream come true RS 4850
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Karlstad Nord
Furunäs Jotex
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Furunäs Evelyn RS 3168
Ägare: Maria Pettersson, Habo

Bjärsjölagård Syd
Almnäs Mimosa
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215
u. Persilja RS 1706
Ägare: Familjen Jeppsson, Vellinge

Vartofta Väst
Elina
e. Almnäs Ra RS 217
u. Aniara RS 1673
Ägare: Agneta Cederbo, Sandhem

Köping Nord
Nearly Perfect
e. I Learned From The Best RS 439
u. Almnäs Dream RS 3143
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Sikeå Nord
Risegård´s Serena
e. Edmund v.d. Brouwerij RS 384
u. Felicia RS 2881
Ägare: Maria Persson, Hörnefors

Norrköping Öst
Ivette v.st. Dijkzicht
e. Danger v.st. Dijkzicht
u. Dayane v.st. Possemis
Ägare: Charlotte Johansson, Skänninge

Delsbo Nord
Pia v.’t Fjild
e. Asterix v. Dorpzicht
u. Emelie v.´t Fjild
Ägare: Kristina Wessmark, Leksand

Mullsjö Väst
Elaine
e. Dulex RS 110
u. Rosina RS 337
Ägare: Inga-Lill Hoveklint Hyttring, Mullsjö

Bullersta Öst
Kilskogens Gucci
e. Stjernens Epus RS 449
u. Almnäs Gazette RS 3885
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

Älmhult (Standard) Syd
Almnäs Tarantella
e. Periqueux v Isala RS 490
u. Almnäs Madonna RS 5206
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Älmhult (Mini) Syd
Almnäs Heartbreak
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Almnäs Together RS 2230
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Upp
2008

Köping (vinter) Nord
Touch of Gold RS 360
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. FieFie v. Bright RS 2973
Ägare: Ellinor och Thiffanny Johansson, Jönåker

Foto: Thiffanny Johansson

Foto: Thiffanny Johansson

Norrköping (vinter) Öst
Kameleon v. Bangaerde RS 491
e. Parlington Angus NL-S 1001014
u. Parlington Carly NL-S 0103221
Fodervärd: Ellinor och Thiffanny Johansson, Jönåker

Foto: Thiffanny Johansson

Foto: Thiffanny Johansson

Nordmaling (vinter) Nord
Azalea
e. Olympus
u. Afroditi
Ägare: Sandra Olofsson, Vännäs

Foto: Monica Sandelin

Foto: Monica Sandelin

Frillesås (vinter) Väst
Emmeros Dianah RS 4564
e. Hamras Fridolf RS 266
u. Almnäs Colette RS 2901
Ägare: Inga-Lill Hoveklint-Hyttring, Mullsjö

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Nyköping Öst
Nearly Perfect
e. I Learned From The Best RS 439
u. Almnäs Dream RS 3143
Ägare: Ellinor och Thiffanny Johansson, Jönåker

Foto: Ellinor Johansson

Foto: Ellinor Johansson

Rockelstad (vår) Öst
Hamras Electra RS 4954
e. Kasper RS 336
u. Rossi RS 2595
Ägare: Magdalena Hoveklint, Västerås

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Uddevalla Väst
Jozo RS 387
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215
u. Winnie RS 2619
Ägare: Susanne & Fredrik Ardenius, Dalsjöfors

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Falun Nord
Almnäs Peach
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Almnäs Together RS 2230
Ägare: Anna-Lena Hulsebos, Skinnskatteberg

Foto: Lars Åhlström

Foto: Lars Åhlström

Trelleborg Syd (Drive In)
Lucky Win v. Wegdam
e. Vorden Buddleia S.883
u. Doriana v. Wegdam S.101703
Ägare: Mia Liljeberg, Teckomatorp

Foto: Magnus Archenholtz

Foto: Magnus Archenholtz

Tingsryd Syd
Bridesmaid
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215
u. Salebodas Elli RS 3518
Ägare: Jeanette Stark, Åseda

Foto: Camilla Linder

Foto: Camilla Linder

Örebro Nord
Emmeros Busa
e. Dulex RS 110
u. Hamras Finess RS 3630
Ägare: Inga-Lill Hoveklint-Hyttring, Mullsjö

Foto: Lars Åhlström

Foto: Lars Åhlström

Delsbo Nord
Hamras Electra RS 4954
e. Kasper RS 336
u. Rossi RS 2595
Ägare: Magdalena Hoveklint, Västerås

Foto: Pernilla Persson

Foto: Pernilla Persson

Lövånger Nord
Rossmons Ancilla RS 4284
e. Dalton v.d. Voorstraat RS 268
u. Fänlids Fridolina RS 2195
Äg: Helena Bergström, Hörnefors

Foto: Mathias Ledström

Foto: Mathias Ledström

Rockelstad Öst
Smevallens Glory
e. Ytterhalls Kanon RS 380
u. Agree v. Spuitjesdom RS 2361
Ägare: Maria Jansson, Nossebro

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Ekeby Gotland
Olima
e. Lukas RS 372
u. Elima RS 4503
Ägare: Anders Wiman, Visby

Nossebro Väst
Capone-Fire RS 252
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215
u. Teresia RS 704
Ägare: Jeanette & Jonas Svenneskog, Uddevalla

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Köping Nord
Furunäs Menuette RS 4973
e. Furunäs Sahib RS 243
u. Furunäs Ginette RS 3607
Ägare: Stina Wessmark, Leksand

Foto: Linnea Ornstein

Foto: Linnea Ornstein

RIKS Huseby SSS
Riccardo v.d. Langenhorst RS 531
e. Libero W. v.d. Hertraksestraat NL-S. 1036707
u. Karin v.d. Mulder NL-S. 0118588
Ägare: Cim & Tobias Zetterblom, Nyköping

Foto: Cim Zetterblom

Foto: Cim Zetterblom

Umeå Nord
Vanilla RS 4325
e. Nero v.d. Olde Maten NL-S.752
u. Ytterhalls Felice RS 3071
Ägare: Maria Astesani, Lövånger

Foto: Helena Bergström

Foto: Helena Bergström

Bjärsjölagård Syd
Almnäs Miss World RS 5203
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Almnäs Together RS 2230
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Foto: Magnus Archenholtz

Foto: Magnus Archenholtz

Karlstad Nord
Erikslunds Garant RS 455
e. Almnäs Sirocco RS 221
u. Annelunds Garcia RS 4360
Ägare: Ingrid Hellgren, Karlstad

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Mantorp Öst
Ekskogens Jinx RS 513
e. Bonance v. Dorpzicht RS 255
u. Björklundas Jasmine RS 5179
Ägare: Cattis Öhman, Vallentuna

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Vartofta Väst
Skattens Crut RS 330
e. Capone-Fire RS 252
u. Almnäs Ariette RS 2345
Ägare: Anneli & Fredrik Jedenius, Skepplanda

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Svalöv Syd
Almnäs Tussilago
e. Perigueux v. Isala RS 490
u. Almnäs Magnolia RS 5208
Ägare: Familjen Jeppsson, Vellinge

Foto: Magnus Archenholtz

Foto: Magnus Archenholtz

Ärentuna Nord
Hamras Hurricane RS 478
e. Charley v.d. Provincialeweg RS 257
u. Hamras Amapola RS 4148
Ägare: Johanna Granberg, Västerås

Vreta Öst
Furunäs Bonzo RS 269
e. Onyx v. St. Geerhof RS 204
u. Furunäs Petronella RS 654
Ägare: Cattis Öhman, Vallentuna

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Älmhult Syd
Robbie Williams RS 524
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Birchwood Satin Slipper RS 4671
Ägare: Anneli och Magnus Archenholtz, Hörby

Foto: Magnus Archenholtz

Foto: Magnus Archenholtz

Upp
2007

Insjön (vinter) Nord
Junibackens Crash Boom Bang RS 5161
e. Hormesta Erik Viking RS 325
u. Furunäs Kirova RS 4548
Ägare: Kristina Wessmark, Leksand

Foto: Lars Åhlström

Foto: Lars Åhlström

Önnestad (vinter) Syd
Pearl v.´t Heut RS 5631
e. Kristof v.d. Bolster NL-S 807629
u. Hermelinde v.´t Heut NL-S 110974
Ägare: Camilla Kjellman, Teckomatorp

onnestad_2007_pearlvtheut

Nyköping (vinter) Öst
Carbon Copy RS 5619
e. Touch of Gold RS 360
u. Wolly Winning Face RS 4535
Ägare: Ellinor & Thiffany Johansson, Jönåker

Foto: Ellinor Johansson

Foto: Ellinor Johansson

Nordmaling (vinter) Nord
JR Iron Maiden
e. Almnäs Etapp RS 305
u. Ytterhalls Irina RS 4072
Ägare: Jenny Rehnman, Vännäs

nordmaling_2007_jrironmaiden

Vartofta (vinter) Väst
Nocturne af Jäboruder RS 406
e. Mustang v. Bunswaard NL-S 730
u. Just Me v. St. Wainum Wisholt RS 3396
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

Foto: Annica Erlandsson

Foto: Annica Erlandsson

Sparreholm Öst
Bluemull Roseblossom
e. Felldale Cragsman SPSB 4138
u. Rose star of Thanet SPSB 14962
Ägare: Hans Persson, Borgstena

Foto: Märta Persson

Foto: Märta Persson

Uddevalla Väst
Smevallens Glory
e. Ytterhalls Kanon RS 380
u. Agree v. Spuitjesdom RS 2361
Ägare: Maria Jansson, Nossebro

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Norra Åsum Syd
More Than a Feeling RS 5411
e. Let´s try again RS 375
u. Almnäs Dream RS 3143
Ägare: Rebecka Svensson, Trelleborg

Foto: Rebecka Svensson

Foto: Rebecka Svensson

Baståsen Nord
Hamras Amapola RS 4148
e. Hamras Fridolf RS 266
u. Almnäs Colette RS 2901
Ägare: Oskar Hoveklint, Västerås

Foto: Johanna Granberg

Foto: Johanna Granberg

Tingsryd Syd
Lucky Look RS 454
e. Skäpperöds Sofokles RS 389
u. Edda RS 3764
Ägare: Maria Kronblad, Virserum

Foto: Rebecka Svensson

Foto: Rebecka Svensson

Rockelstad Öst
Furunäs Gazette RS 3983
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Furunäs Polkette RS 1197
Ägare: Maria Pettersson, Habo

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Näsåker Nord
Azalea
e. Olympus RS 315
u. Afroditi
Ägare: Sandra Olofsson, Vännäs

Foto: Angelica Eriksson

Foto: Angelica Eriksson

Delsbo Nord
Lundabo Kismet RS 3325
e. Watson v. Bunswaard RS 244
u. Ramona v.d. Tolberg RS 2355
Ägare: Pernilla Lindström, Enånger

Foto: Pernilla Persson

Foto: Pernilla Persson

Köping Nord
Hamras Amapola RS 4148
e. Hamras Fridolf RS 266
u. Almnäs Colette RS 2901
Ägare: Oskar Hoveklint, Västerås

Foto: Johanna Granberg

Foto: Johanna Granberg

Norsjö Nord
Vera v.d. Pelgrim
e. Friso v. Heuvelshof NL-S 800658
u. Iris v.d. Pelgrim NL-S 114283
Ägare: Maria Astesani, Lövånger

Foto: Maria Persson

Foto: Maria Persson

Nossebro Väst
Kålkulla Udetta
e. Smevallens Hannibal RS 463
u. Kålkulla Udda RS 5055
Ägare: Christine Håkansson, Lerum

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Valla Öst
Furunäs Jotex RS 378
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Furunäs Evelyn RS 3168
Ägare: Maria Pettersson, Habo

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Bjärsjölagård Syd
Dalsgårds Estelle RS 4735
e. Django v.d. Romer RS 294
u. Dalsgårds Anemon RS 3682
Ägare: Yvonne Nilsson, Laholm

Foto: Rebecca Svensson

Foto: Rebecca Svensson

Bro Nord
Hamras Japonica
e. Kasper RS 336
u. Hamras Bellona RS 4433
Ägare: Yvonne Nilsson, Laholm

Foto: Johanna Granberg

Foto: Johanna Granberg

Sikeå Nord
Waulkmill MacLintock RS 311
e. Leo of Wilverley SPSB 3480
u. Jolly of Marshwood SPSB 9402
Ägare: Carola Brännström, Lövånger

Foto: Amanda Sveed

Foto: Amanda Sveed

Mantorp Öst
Furunäs Bonzo RS 269
e. Onyx v. St. Geerhof RS 204
u. Furunäs Petronella RS 654
Ägare: Cattis Öhman, Vallentuna

Foto: Cattis Öhman

Foto: Cattis Öhman

Gråmanstorp Syd
Dalsgårds Konvalj
e. Almnäs Origo RS 198
u. Dalsgårds Gabriella RS 5157
Ägare: Lars-Bertil Eliasson, Laholm

Vreta Öst
Nords Ibiza
e. Furunäs Jotex RS 378
u. Furunäs Irene RS 4280
Ägare: Ulricha Nordmark, Skara

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Upp
2006

Köping (vinter) Nord
Fixy van Bunswaard RS 5144
e. Oberon v.St. Volmoed S.780,
u. Nanette v. Vliek S.74701
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

BISkopingvinter_2006

Skogslotten Öst
Ekskogens Belinda
e. Furunäs Bonzo RS 269,
u. Furunäs Bonnie RS 2331
Ägare: Cattis Öhman, Vallentuna

Foto: Ellinor Johansson

Foto: Ellinor Johansson

Vartofta Väst
Smevallens Glory
e. Ytterhalls Kanon RS 380,
u. Agree v. Spuitjesdom 2361
Ägare: Maria Jansson, Mullsjö

Foto: Annette Wadman

Foto: Annette Wadman

Vännäs Nord
Ytterhalls Harmonie RS 3752
e. Watson v. Bunswaard RS 244,
u. Ytterhalls Brusa RS 2353
Ägare: Erland Rönnlund, Lövånger

Foto: Mai Rönnlund

Foto: Mai Rönnlund

Uddevalla Väst
Nancy v.St. Olyhof RS 4525
e. Duco v.St. Rosita d. Heegh S.1071
u. Charme v.St. Olyhof S.101381
Ägare: Siw Larsson, Uddevalla

Foto: Jan-Krister Johansson

Foto: Jan-Krister Johansson

Nybro Syd
I Learned From The Best RS 439
e. Touch of Gold 360
u. Wolly Winning Face RS 4535
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Foto: Ellinor Johansson

Foto: Ellinor Johansson

Nyköping Öst
Nords Ibiza
e. Furunäs Jotex RS 378
u. Furunäs Irene RS 4280
Ägare: Ulricha Nordmark, Skara

Foto: Ellinor Johansson

Foto: Ellinor Johansson

Hållnäs Nord
Fixy van Bunswaard RS 5144
e. Oberon v.St. Volmoed S.780,
u. Nanette v. Vliek S.74701
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

Foto: Eva Dahlström

Foto: Eva Dahlström

Rockelstad Öst
Furunäs Muzette RS 5351
e. Furunäs Sahib RS 243
u. Furunäs Gazette RS 3983
Ägare: Charlotte Avebäck, Johanneshov

Foto: Pernilla Persson

Foto: Pernilla Persson

Delsbo Nord
Skäpperöds Tarik RS 431
e. Skäpperöds Hector RS 281
u. Wendy v.d. Weempad RS 2944
Ägare: Ulla Borg

Foto: Liselott Andersson

Foto: Liselott Andersson

ESG SSS
Exhibit of Transy SPSB AF1865
e. Earnbrig Ragnor SPSB SS1281
u. Elderflower of Trancy SPSB AB1610
Ägare: Clacks, Scottland

Foto: Cattis Öhman

Foto: Cattis Öhman

Köping Nord
Furunäs Kitty RS 5029
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Furunäs Roxette RS 2004
Ägare: Lars & Monica Gerth, Skara

Foto: Cattis Öhman

Foto: Cattis Öhman

Nossebro Väst
Lucky Look RS 454
e. Skäpperöds Sofokles RS 389
u. Edda RS 3764
Ägare: Mia Kronblad, Viserum

Foto: Annica Erlandsson

Foto: Annica Erlandsson

Umeå Nord
Risegård´s Serena
e. Edmund v.d. Brouwerij RS 384
u. Felicia RS 2881
Ägare: Maria Persson, Hörnefors

Foto: Monica Sandelin

Foto: Monica Sandelin

Valla Öst
Chasend Tazmin SPSB AQ0350
e. Athelney Lightning SPSB AG0951 S99 51
u. Staplow Teasel SPSB AE0718 M98 99
Ägare: Carina Wallin, Fjugesta

Gotland GSF
Rubina RS 4796
e. Aramis RS 246
u. Rebecka RS 1193
Ägare: Jenny Malmquist, Visby

Foto: Emelie

Foto: Emelie

Bjärsjölagård Syd
Almnäs Ivory RS 432
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. Almnäs Beauty RS 2773
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Skellefteå Nord
Ytterhalls Irina RS 4072
e. Watson v. Bunswaard RS 244
u. Ytterhalls Evita RS 2787
Ägare: Jenny Rehnman, Vännäs

Foto: Monica Sandelin

Foto: Monica Sandelin

Mantorp Öst
Tupilak af Jäboruder
e. Nocturne af Jäboruder RS 406
u. Bloom of Marshwood NL-S 95654
Ägare: Anne Pagmar, Mullsjö

tupilak_af_jaboruder_mantorp

Ludvika Nord
Kölnäs Lhea
e. Almnäs Flis RS 343
u. Kölnäs Angelick RS 2977
Ägare: Gunilla Hjorth, Borlänge

Foto: Lars Åhlström

Foto: Lars Åhlström

Frillesås Väst
Furunäs Henriette RS 5129
e. Roy v. Bunswaard RS 184
u. Furunäs Roxette RS 2004
Ägare: Lars-Bertil Eliasson, Laholm

Foto: Sara Johansson

Foto: Sara Johansson

Gråmanstorp Syd
Almnäs Orkidee
e. Edmund v.d. Brouwerij RS 384
u. Almnäs Jum-Jum RS 4686
Ägare: Torsten Jeppsson, Vellinge

Foto: Rebecka Svensson

Foto: Rebecka Svensson

Nordmaling Nord
Lindebys Torsten L RS 462
e. Thunderstorm RS 407
u. Trolleby Aprikos RS 2994
Ägare: Pernilla Lindström, Enånger

Foto: Pernilla Lindström

Foto: Pernilla Lindström

Västerås  Nord
Emmeros Gardenia RS 5393
e. Hamras Fridolf RS 266
u. Almnäs Colette RS 2901
Ägare: Elisabeth Andersson, Örebro

Foto: Lars Åhlström

Foto: Lars Åhlström

Vreta Öst
Design To Make a Difference RS 448
e. Let´s Try Again RS 375
u. Wolly Winning Face RS 4535
Ägare: Ellinor & Thiffany Johansson, Jönåker

Foto: Ellinor Johansson

Foto: Ellinor Johansson

Upp
2005

Köping (vinter) Nord
Hamras Amapola RS 4140
e. Hamras Fridolf RS 266,
u. Almnäs Colette RS 2901
Ägare: Hamra Ponnystuteri, Västerås

Fotograf: Johanna Granberg

Fotograf: Johanna Granberg

Vännäs (vinter) Nord
Näsvallens Felicia
e. Annelunds Doc RS 211,
u. Farette of Normandykes
Ägare: Birgitta Näsvall, Näsvallens Stuteri, Norsjö

Skogslotten (vinter) Öst
I Learned From The Best RS 439
e. Touch of Gold 360,
u. Wolly Winning Face RS 4535
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Fotograf: Ellinor Johansson

Fotograf: Ellinor Johansson

Bräkne Hoby (vinter) Syd
Ingrid v.d. Kleibergsestraat RS 4767
e. Danny v.h. Stalletje,
u. Zamora v.d. Molenlaan
Ägare: Anneli Hansson, Hasselbos Stuteri, Anderslöv

fotograf: Magnus Archenholtz

Fotograf: Magnus Archenholtz

Vartofta (vinter) Väst
Marissa v.Stal Patricia RS 4400
e. Dion v.d Buitenweg,
u. Esmeralda v.St. Patricia
Ägare: Siv Larsson, Mariedals Stuteri, Uddevalla

Uddevalla Väst
Prunella af Jäboruder RS 5004
e. Castor v. Bunswaard 247,
u. Just Me v.St. Wainum Wisholt RS 3396
Ägare: Anette Sihlberg, Uddevalla
2005-Uddevalla-Prunella

Rosersberg Nord/RKS
Carbon Copy
e. Touch of Gold RS 360,
u. Wolly Winning Face RS 4535
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Fotograf: Ellinor Johansson

Fotograf: Ellinor Johansson

Skogslotten Öst
Touch of Gold RS 360
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279,
u. FieFie v. Bright
Ägare: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Fotograf: Ellinor Johansson

Fotograf: Ellinor Johansson

Vellinge Syd
More Than a Feeling
e. Let’s Try Again RS 375,
u. Almnäs Dream RS 3143
Ägare: Rebecka Svensson, Trelleborg

Fotograf: Rebecka Svensson

Fotograf: Rebecka Svensson

Näsåker Nord
Lindåsens Elize RS 5248
e. Almnäs Etapp RS 305,
u. Bambie RS 4282
Ägare: Jenny Rehnman, Vännäs

Fotograf: Helena Bergström

Fotograf: Helena Bergström

Riddarhyttan Nord
Furunäs Johanna RS 4622
e. Furunäs Fernando RS 258,
u. Furunäs Teodora
Ägare: Maria Pettersson, Habo

Fotograf: Cattis Öhman

Fotograf: Cattis Öhman

Rockelstad Öst
Furunäs Menuette RS 4973
e. Furunäs Sahib RS 243,
u. Furunäs Ginette RS 3607
Ägare: Maria Pettersson, Habo

Fotograf: Ellinor Johansson

Fotograf: Ellinor Johansson

Växjö Syd
Nocturne af Jäboruder RS 406
e. Mustang v. Bunswaard,
u. Just Me v.St. Wainum Wisholt
Äg: Anne Pagmar, Mullsjö
nockeuddevalla2005

Köping Nord
Hamras Amapola RS 4140
e. Hamras Fridolf RS 266,
u. Almnäs Colette RS 2901
Ägare: Hamra Ponnystuteri, Västerås

Fotograf: Cattis Öhman

Fotograf: Cattis Öhman

Gotland GSF
Kronblads Alice
e. Skogheims Allright,
u. Salebodas Ada RS 2554
Ägare: Maria Kronblad, Virserum

Fotograf: Malin Lundberg

Fotograf: Malin Lundberg

Örebro (RIKS) SSS
Almnäs Gazette RS 3885
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215,
u. Witch v. Bunswaard RS 1842
Ägare: Hanna Dahlström, Rimbo

Fotograf: Pernilla Persson

Fotograf: Pernilla Persson

Norsjö Nord
Risegård’s Serena
e. Edmund v.d. Brouwerij RS 384,
u. Felicia RS 2881
Ägare: Maria Persson, Hörnefors

Fotograf: Helena Bergström

Fotograf: Helena Bergström

Nossebro Väst
Helma v.d. Velner
e. Leopold v.d. Strengstraat,
u. Bonnie v.d. Velner
Ägare: Dalsgårds Stuteri, Laholm

Fotograf: Annika Erlandsson

Fotograf: Annika Erlandsson

Valla Öst
Penelope af Jäboruder
e. Friso v. Heuvelshof,
u. Fabiola v.d. Noord
Ägare: Carin Wallin, Fjugesta

Fotograf: Ellinor Johansson

Fotograf: Ellinor Johansson

Bjärsjölagård Syd
Furunäs Orchidé
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215,
u. Furunäs Gazette
Ägare: Maria Jansson, Mullsjö

Fotograf: Magnus Archenholz

Fotograf: Magnus Archenholz

Uppsala Nord
Kölnäs Lhea
e. Almnäs Flis RS 343,
u. Kölnäs Angelick RS 2977
Ägare: Gunilla Hjorth, Borlänge

Mantorp Öst
Telly
e. Pavarotti RS 383,
u. Svedbackens Julia RS 4350
Ägare: Anna-Karin Johnsson, Svenljunga

Fotograf: Ellinor Johansson

Fotograf: Ellinor Johansson

Frillesås Väst
Dalsgårds Estelle
e. Django v.d. Römer RS 294,
u. Dalsgårds Anemon
Äg: Yvonne Nilsson, Laholm

Fotograf: Magnus Archenholtz

Fotograf: Magnus Archenholtz

Gråmanstorp Syd
Emmeros Duette
e. Hamras Fridolf RS 266,
u. Hamras Grette RS 3626
Ägare: Inga-Lill Hoveklint-Hyttring, Kågeröd

Fotograf: Magnus Archenholtz

Fotograf: Magnus Archenholtz

Insjön Nord
Easy To Love
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200,
u. Furunäs Petronella
Äg: Kristina Wessmark, Insjön

Fotograf: Johanna Granberg

Fotograf: Johanna Granberg

Önnestad Syd
Bakkehaves Jumbaldi
e. Möllegards Vivaldi SH 256,
u. Juliet of Nashes S 1296
Äg: Troels Dalberg, Danmark

Fotograf: Magnus Archenholtz

Fotograf: Magnus Archenholtz

Upp
2004

Köping (vinter) (Nord)
Touch of Gold RS 360
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279,
u. Fiefie v. Bright RS 2973.
Äg: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Stockholm (vinter) (Öst)
Almnäs Gazette RS 3885
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215,
u. Witch v. Bunswaard RS 1842.
Äg: Hanna Dahlström, Rimbo

Vartofta (vinter) (Väst)
Svedbackens Julia RS 4350
e. Furi v.d. Vier Hoeven,
u. Jouke v.d. Bolster RS 4228.
Äg: Anna-Karin Johnsson, Svenljunga

Våxtorp (vinter) (Syd)
Hamras Fridolf RS 266
e. Flagg RS 85,
u. Wänga Sancerre RS 1136.
Äg: Stuteri Emmero, Kågeröd

Uddevalla (Väst)
Nadja af Jäboruder RS 4526
e. Frastan v. Dekema RS 333,
u. Josje v.d. Molendijk RS 3789.
Äg: Siw Larsson, Uddevalla

Norrköping (Öst)
Lavendel RS 4972
e. Furunäs Fernando RS 258,
u. Chiba RS 2530.
Äg: Maria Pettersson, Habo

Bräkne-Hoby (Syd)
Emmeros Dianah RS 4564
e. Hamras Fridolf RS 266,
u. Almnäs Colette RS 2901.
Äg: Stuteri Emmero, Kågeröd

Östersund (Nord)
Tunstas Wilde Fergie
e. Tunstas Domingo RS 297,
u. Benita RS 4432.
Äg: Kristina Wessmark, Insjön

Rockelstad (Öst)
Furunäs Gazette RS 3983
e. Furunäs Fernando RS 258,
u. Furunäs Polkette RS 1197.
Äg: Maria Pettersson, Habo

Kågeröd (Syd)
Emmeros Fantasia
e. Hamras Fridolf RS 266,
u. Almnäs Colette RS 2901.
Äg: Stuteri Emmero, Kågeröd

Strömsholm (Nord)
Hamras Electra RS 4954
e. Kasper RS 336,
u. Rossi RS 2595.
Äg: Magdalena & Oskar Hoveklint, Västerås

Gotland (GSF)
Hoksel Blåeld
e. Bonance v. Dorpzicht RS 255,
u. Furunäs Paulette RS 1998.
Äg: Elisabet Odén, Gotland

Tingsryd SSS RIKS
Emmeros Dianah RS 4564
e. Hamras Fridolf RS 266,
u. Almnäs Colette RS 2901.
Äg: Stuteri Emmero, Kågeröd

Fotograf: Johanna Granberg

Fotograf: Johanna Granberg

Bjärsjölagård (Syd)
Almnäs Miss World RS 5203
e. Parlington Pimpernell RS 250,
u. Almnäs Together RS 2230.
Äg: Familjen Jeppsson, Vellinge

Rättvik (Nord)
Hamras Electra RS 4954
e. Kasper RS 336,
u. Rossi RS 2595.
Äg: Magdalena & Oskar Hoveklint, Västerås

Nossebro (Väst)
Furunäs Benita RS 2736
e. Onyx v.St. Geerhof RS 204,
u. Furunäs Perlita RS 1435.
Äg: Familjen Gerth, Skara

Valla (Öst)
Imma av Friheten RS 5046
e. Furunäs Sahib RS 243,
u. Furunäs Isolde RS 4289.
Äg: Stuteri Friheten, Kristinehamn

Uppsala (Nord)
Humledals Tie Domi RS 426
e. Wessel v.d. Amstelhof RS 235,
u. Äppelbo Loka RS 4368.
Äg: Ann-Christine Hassling, Sparreholm

Mantorp (Öst)
Junita
e. Epol RS 371,
u. Tanja v. Malenstein Putten RS 1954.
Äg: Stuteri Friheten, Kristinehamn

Frillesås (Väst)
Furunäs Gazette RS 3983
e. Furunäs Fernando RS 258,
u. Furunäs Polkette RS 1197.
Äg: Maria Pettersson, Habo

Gråmanstorp (Syd )
Almnäs Magnolia RS 5208
e. Edmund v.d. Brouwerij RS 384,
u. Almnäs Edelweiss RS 3600.
Ägare: Familjen Jeppsson, Vellinge

Ludvika (Nord)
Hector af Sörtå RS 399
e. Kasper RS 336,
u. Norrskenets Amira RS 3110.
Äg: Stuteri Sörtå, Köping

Upp
2003

Strömsholm (vinter) (Nord)
Furunäs Kirova RS 4548
e.Roy v. Bunswaard RS 184
u. Furunäs Godiva RS 3606
Äg: Maria Pettersson, Habo

Bräkne Hoby (vinter) (Syd)
Ringo RS 299
e. Almnäs Scurry RS 219
u. Roslyn RS 1969
Äg: Christer Johansson, Långasjö

Fornboda, Stockholm (vinter) (Öst)
Touch of Gold RS 360
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. Fiefie v. Bright RS 2973
Äg: Ellinor & Thiffanny Johansson, Jönåker

Uddevalla (Väst)
Helena Xandra Rose v.St. Olyhof RS 4332
e. Duco v.St. Rosita d. Heegh NL-S.1071
u. Xandra Rose v.’t Slot NL-S. 96838
Äg: Karin Svedberg & Stefan Karlsén, Stigen

Fornboda, Stockholm (Öst)
Hamras Electra
e. Kasper RS 336
u. Rossi RS 2595
Äg: Magdalena & Oskar Hoveklint, Västerås

Norra Åsum (Syd)
Toy RS 346
e. Almnäs Ulex RS 256
u. Tilla RS 2181
Äg: Jeanette Stark, Åseda

Näsåker (Nord)
Kanteborgs Sprite RS 271
e. Gletness Rockall RS 155
u. Teresia RS 1704
Äg: Jill Sundberg, Delsbo

Alvesta (Syd)
Nocturne af Jäboruder RS 406
e. Mustang v. Bunswaard S.730
u. Just Me v.St. Wainum Wisholt RS 3396
Äg: Anne Pagmar, Mullsjö

Ludvika (Nord)
Easy To Love
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200
u. Furunäs Petronella RS 654
Äg: Kristina Wessmark, Insjön

Rockelstad (Öst)
Lavendel
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Chiba RS 2530
Äg: Maria Pettersson, Habo

Strömsholm (Nord)
Smevallens Glory
e. Ytterhalls Kanon RS 380
u. Agree v. Spuitjesdom RS 2361
Äg: Maria & Kjell-Åke Jansson, Nossebro

Vetlanda Generalmönstring (SSS)
Let’s Try Again RS 375
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. Bianca La Chica Caballo RS 2496.
Äg: E & T Johansson, Jönåker

Ekeby, Gotland (GSF)
Lundabo Kismet RS 3325
e. Watson v. Bunswaard RS 244
u. Ramona v.d. Tolberg RS 2355
Äg: Pernilla Lindström, Enånger

Nossebro (Väst)
Lyckebo Agassi RS 359
e. Capone-Fire RS 252
u. Lyckebo Alicia RS 2800
Äg: Karin Svedberg & Stefan Karlsén, Stigen

Vreta, Linköping (Öst)
Lavendel
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Chiba RS 2530
Äg: Maria Pettersson, Habo

Bjärsjölagård (Syd)
Furunäs Jotex RS 378
e: Furunäs Fernando RS 258
u: Furunäs Evelyn RS 3168
Ägare: Ulricha Nordmark, Nords Stuteri, Skara

Uppsala (Nord)
Hamras Electra
e. Kasper RS 336
u. Rossi RS 2595
Äg: Magdalena & Oskar Hoveklint, Västerås

Frillesås (Väst)
Dalsgårds Estelle
e. Django v.d. Römer RS 294
u. Dalsgårds anemon RS 3682
Äg: Yvonne Nilsson, Laholm

Gråmanstorp (Syd)
Almnäs Miss World
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Almnäs Together RS 2230
Äg: Familjen Jeppsson, Vellinge

Upp
2002

Växjö (Syd)
Pavarotti RS 383
e. Fredrik RS 277
u. Stacy RS 2795
Äg: Björn Gustavsson, Rockneby

Uddevalla (Väst)
Tequila RS 3221
e. Vincent v.d Vossenpels NL-S.902
u. Brenda v.d. Karissteeg RS 2971.
Äg: Karin Svedberg, Stigen

Nyköping (Projekt Norge)
Hamras Amapola RS 4148
e. Hamras Fridolf RS 266
u. Almnäs Colette RS 2901.
Äg: Magdalena & Oskar Hoveklint, Västerås

Stockholm (Öst)
Skattens Crut RS 330
e. Capone-Fire RS 252
u. Almnäs Ariette RS 2345.
Äg: Anneli & Fredrik Jedenius, Skepplanda

Norra Åsum (Syd)
Lyckans Lorelei RS 2925
e. Brandij v.d. Hoorn RS 234
u. Eketorps Loranga RS 1587.
Äg: Annelie Hansson, Anderslöv

Uppsala (Nord)
Hamras Electra
e. Kasper RS 336
u. Rossi RS 2595
Äg: Magdalena & Oskar Hoveklint, Västerås

Rockelstad (Öst)
Lundabo Kismet RS 3325
e. Watson v. Bunswaard RS 244
u. Ramona v.d. Tolberg RS 2355
Äg: Pernilla Lindström, Enånger

Östersund (Nord)
Rossmons Daphne
e. Damit RS 270
u. Furunäs Duxette RS 3034
Äg: Katarina Andersson, Näsåker

Strömsholm (Nord)
Riviera RS 3354
e. Bravo v. Spuitjesdom RS 238
u. Zieta v.d. Bosrand RS 2791.
Äg: Karin Svedberg, Stigen

Gotland (GSF)
Lundabo Kismet RS 3325
e. Watson v. Bunswaard RS 244
u. Ramona v.d. Tolberg RS 2355
Äg: Pernilla Lindström, Enånger

Bjärsjölagård (Syd)
Emmeros Dianah RS 4564
e. Hamras Fridolf RS 266
u. Almnäs Colette RS 2901
Äg: Inga-Lill Hoveklint-Hyttring, Kågeröd

Nossebro (Väst)
Ytterhalls Mistral RS 400
e. Capone Fire RS 252
u. Ytterhalls Evita RS 2787
Äg: Jeanette & Jonas Svenneskog, Uddevalla

Skellefteå (Nord)
Rossmons Ancilla RS 4284
e. Dalton v.d. Voorstraat RS 268
u. Fänlids Fridolina RS 2195
Äg: Helena Bergström, Hörnefors

Valla (Öst)
Ytterhalls Mistral RS 400
e. Capone Fire RS 252
u. Ytterhalls Evita RS 2787
Äg: Jeanette & Jonas Svenneskog, Uddevalla

Insjön (Nord)
Alice
e. Tunstas Domingo RS 297
u. Källbergets Candy Girl RS 3433
Äg: Kristina Wessmark, Insjön

Gråmanstorp (Syd)
Dalsgårds Estelle
e. Django v.d. Römer RS 294
u. Dalsgårds anemon RS 3682
Äg: Yvonne Nilsson, Laholm

Borås (Väst)
Almnäs Fabiola RS 3439
e. Wessel v.d. Amstelhof RS 235
u. Bridgela v. Bangaerde RS 2524
Äg: Familjen Jeppsson, Vellinge

Upp
2001

Uddevalla (Väst)
Rosehagas Electron RS 345
e. Valentijn v.d. Amstelhof RS 260
u. Rosenhagas Agnes RS 2605.
Äg: Monika & Lars Gerth, Skara

Nyköping (Öst)
Let’s Try Again RS 375
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. Bianca La Chica Caballo RS 2496.
Äg: E & T Johansson, Jönåker

Norra Åsum (Syd)
Linnestofta Harmoni RS 4566
e. Jikas Sue-perStar RS 321
u. Bianca v.d. Beekstraat RS 2001.
Äg: Karin Åkesson, Klippan

Vetlanda (Syd)
Furunäs Gazette RS 3983
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Furunäs Polkette RS 1197.
Äg: Bengt Ohlsson, Gärds Köpinge

Insjön (Nord)
Easy To Love RS 3852
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200
u. Furunäs Petronella RS 654.
Äg: Kristina Wessmark, Insjön

Strömsholm (Nord)
Almnäs Gabriella RS 3735
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215
u. Almnäs Claudia RS 2924.
Äg: Maria Pettersson, Habo

Stockholm (Öst)
Kanteborgs Sprite RS 271
e. Gletness Rockall RS 155
u. Teresia RS 1704
Äg: Yvonne Lindström, Färentuna

Gotland (GSF)
Hoksel Blåeld 38-98-7917
e. Bonance v. Dorpzicht RS 255
u. Furunäs Paulette RS 1998.
Äg: Elisabeth Odén, Klintehamn

Nossebro (Väst)
Sharon RS 2802
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200
u. Agree v. Spuitjesdom RS 2361.
Äg: Jeanette & Jonas Svenneskog, Uddevalla

Bjärsjölagård (Syd)
Furunäs Gazette RS 3983
e. Furunäs Fernando RS 258
u. Furunäs Polkette RS 1197.
Äg: Bengt Ohlsson, Gärds Köpinge

Valla (Öst)
Skattens Esmeralda 38-97-7275
e. Almnäs Etapp RS 305
u. Almnäs Ariette RS 2345.
Äg: Maria & Kjell-Åke Jansson, Nossebro

Uppsala (Nord)
A Dream Come True 38-99-1141
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Almnäs Dream RS 3143.
Äg: E & T Johansson, Jönåker

Näsåker (Nord)
Näsvallens Felicia 38-98-0953
e. Annelunds Doc RS 211
u. Farette of Normandykes RS 1000.
Äg: Birgitta Näsvall-Johansson, Norsjö

Gråmanstorp (Syd)
Almnäs Jum-Jum 38-98-0471
e. Timothy v.St. Geerhof RS 200
u. Prelude v. Spuitjesdom RS 1328.
Äg: Familjen Jeppsson, Vellinge

Rockelstad (Öst)
A Dream Come True 38-99-1141
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Almnäs Dream RS 3143.
Äg: E & T Johansson, Jönåker

Borås (Väst)
Furunäs Paljette RS 1196
e. Dulex RS 110
u. Furunäs Petra RS 883.
Äg: Annelie Berg, Sollebrunn

Upp
2000

Nyköping (Öst)
Marissa v.St. Patricia 38-97-7429
e. Dion v.d. Buitenweg S.1093
u. Esmeralda v.St. Patricia S. 103290.
Ägare: Carina Wallin, Fjugesta

Uddevalla (Väst)
Jouke v.d. Bolster 38-94-6145
e. Briljant v.d. Stoomolen S.1015
u. Elize v.St. de Hoeve RS 3284.
Ägare: Christina Svedberg, Stigen

Växjö (Syd)
Dajmie RS 2849
e. Kärlingehults Max RS 168
u. Dammlett RS 2093
Ägare: Maria & Kjell-Åke Jansson, Nossebro

Uppsala (Nord)
Touch of Gold RS 360
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. Fiefie v. Bright RS 2973
Ägare: Familjen Johansson, Jönåker

Strömsholm (Nord)
Dajmie RS 2849
e. Kärlingehults Max RS 168
u. Dammlett RS 2093
Ägare: Maria & Kjell-Åke Jansson, Nossebro

Nossebro (Väst)
Finesse RS 4054
e. Allright v. Spuitjesdom RS 279
u. Blackberry Pie RS 2538.
Ägare: Birgitta Pettersson, Henån

Gotland (GSF)
Hoksel Ullvide 38-95-4049
e. Ulrik RS 245
u. Dorske v. Spuitjesdom RS 2999.
Ägare: Elisabeth Odén, Klintehamn

Umeå (Nord)
Lundabo Kismet RS 3325
e. Watson v. Bunswaard RS 244
u. Ramona v.d. Tolberg RS 2355
Ägare: Pernilla Lindström, Enånger

Valla (Öst)
Almnäs Gabriella RS 3735
e. Jolly Roger of Marshwood RS 215
u. Almnäs Claudia RS 2924
Ägare: Maria Pettersson, Habo

Margaretehof (Syd)
Almnäs Baron RS 262
e. Plutus v. Dorpzicht RS 220
u. Willeke v.d. Kemp RS 2085.
Ägare: Inger Vahlqvist, Henån

Gråmanstorp (Syd)
Almnäs Just The Best 38-98-0465
e. Parlington Pimpernell RS 250
u. Hayes Hill Queen Elinor RS 2010.
Ägare: Familjen Jeppsson, Vellinge

Borås (Väst)
Andorra 38-97-6767
e. Dalton v.d. Voorstraat RS 268
u. Furunäs Paljette RS 1196.
Ägare: Annelie Berg, Sollebrunn

Upp
1971-1987

1971 – Båstad
Horshaga Dolita RS 43
e. Rossönäs Erik RS 3
u. Rossönäs Rosita RS 2

1973 – Båstad
Rita av Nörvang RS 264
e. Suspect of Marshwood SPSB 1826
u. Rondo of Luckdon SPSB 5714

1975 – Kävlinge
Rosetta RS 379
e. Harviestoun Habbie RS 4
u. Patrons Rila RS 21

1976 – Kävlinge
Titti RS 496
e. Dragonfly of Marshwood RS 9
u. Zita v.d. Europalaan RS 208

1977 – Kävlinge
Rosina RS 337
e. Trim of Marshwood RS 26
u. Rosita RS 102

1978 – Kävlinge
Jakobin RS 127
e. Eric v.St. Zwarte Hof RS 70
u. Frida v. Zoelen RS 453

1979 – Kävlinge
Emux RS 133
e. Ulex v.d. Mariapeel RS 34
u. Emila RS 291

1980 – Nossebro
Polly II RS 782
e. Rossönäs Erik RS 3
u. Patrons Dollina SPR287/56

1980 – Vassbo
Hamras Killen RS 134
e. Dusty v.d. Zandsteeg RS 60
u. Bambi RS 515

1980 – Kävlinge
Polly II RS 782
e. Rossönäs Erik RS 3
u. Patrons Dollina SPR287/56

1981 – Linköping
Tuffis RS 131
e. Dusty v.d. Zandsteeg RS 60
u. Atinka v.d. Boerlaan RS 243

1981 – Kävlinge
Bianca RS 1077
e. Dulex RS 110
u. Rosina RS 337

1982 – Strömsholm
Asso Cornelia RS 472
e. Kirkbride Golden Boy RS 14
u. Rummy RS 140

1982 – Nossebro
Bianca RS 1077
e. Dulex RS 110
u. Rosina RS 337

1982 – Stockholm (Elitutställning)
Hammarshus Elsa RS 875 (Bäst i rasen)
e. Rosafir of Transy RS 66
u. Elect of Netherley RS 164

1982 – Kävlinge
Pernilla RS 864
e. Bomil RS 84
u. Rosina RS 337

1983 – Strömsholm
Wänga Sariette RS 1055
e. Lockinge Napoleon RS 111
u. Wänga Sans Soucie RS 682

1983 – Nossebro
Botvid RS 160
e. Bartje v. Bergharen RS 97
u. Goudbloempje v.St. Johanna RS 704

1983 – Kävlinge
Highball of Marshwood RS 165
e. Fireball of Marshwood SPSB 1686
u. Duchess of Marshwood SPSB 6325

1984 – Strömsholm
Östertorps Danne RS 161
e. Lockinge Napoleon RS 111
u. Diana v. Uchelen RS 432

1984 – Nossebro (Riks)
Flagg RS 85
e. Trim of Marshwood RS 26
u. Rosita RS 102

1984 – Kävlinge
Garvis RS 157
e. Bartje v. Bergharen RS 97
u. Geraldine v.d. Middenweg RS 533

1985 – Strömsholm (Riks)
Furunäs Panette RS 1313
e. Dulex RS 110
u. Furunäs Pandora RS 938

1985 – Nossebro
Flagg RS 85
e. Trim of Marshwood RS 26
u. Rosita RS 102

1985 – Bjärsjölagård
Furunäs Paljette RS 1196
e. Dulex RS 110
u. Furunäs Petra RS 883

1986 – Strömsholm
Ekot’s Tosca RS 1510
e. Östertorps Dagobert RS 151
u. Wänga Sausage RS 1056

1986 – Nossebro
Äppelbo Nigra RS 1592
e. Package of Marshwood RS 64
u. Polly II RS 782

1986 – Margaretetorp (mini)
Mölltorps Gustava RS 1257
e. Feather of Marshwood RS 17
u. Laeryds Sorita RS 696

1986 – Bjärsjölagård (Riks)
Brunte RS 188
e. Firth Bracken RS 120
u. Fredrika RS 925

1987 – Strömsholm
Cherry Boy RS 207
e. Viala Erker RS 62
u. Cheri v. Ootmarsum RS 275

1987 – Nossebro (Riks)
Brunte RS 188
e. Firth Bracken RS 120
u. Fredrika RS 925

1987 – Margaretetorp (mini)
Östertorps Lollo RS 1774
e. Repelsteeltje v.d. Kersenhof RS 177
u. Loesje v.d. Schutterstraat RS 1142

1987 – Bjärsjölagård
Hammarshus Patricia RS 776
e. Rosafir of Transy RS 66
u. Pixie of Netherley RS 92

Upp

Spara

Spara