Resultat från Bruks på Riks

Resultatlista Riks

Klass 2. Riden precision Minior    1 plac

1.Ingrid Påfvelsson -Roelien vh Veld      0 1,05

2. Alma Gunnarsson-Kärlingehults Dolly 0 1,44

3. Ellen Gunnarsson-Kärlingehults Dolly 4 1,10

Klass 4. Tömkörd precision Junior Clear round

  1. Beata Limberg- Ulrika Emm      4

Klass 5. Tömkörd precision Senior 6 plac

  1. Sanna Eriksson -Pure Poison          0 23,30
  2. Anna-karin Thunqvist-Baronessan  0 25,82
  3. Charlotte Dellenfalk – Ulrika Emm   0 29,22
  4. 4.A-k Thunqvist-Lundstorps Fire Girl      0 29,23
  5. Emelie Videll – Caramella                 0 30,71
  6. Sanna Eriksson – Pajazzo di leva     0 33,64
  7. Charlotte Dellenfalk-Happy Monday 0 35,10
  8. Jonny Nilsson -Pajazzo di leva         0 46,46
  9. Ronja Boketta – Imperiets Jamilia    0 54,67
  10. Linnea Ornstein -Tunstas Jill           0 58,30
  11. Jonny Nilsson – Pure Poison     0 1,04,44
  12. Sanna Eriksson – Bobergs Lexus 0 1,04,86
  13. Nina Nykvist – Trolldungens Penny 4 32,63
  14. Emelie Videll – Vidells Mercury     4 35,27
  15. Sara Thunqvist – Lundstorps F.girl  4 49,05
  16. Linnéa Åkesson – Kompis Dagny   8 31,72
  17. Sara Thunqvist – Baronessan     12 33,07

Klass 6. Agility ledd Minior Clear round

  1. Ellen Gunnarsson – Kärlingehults Dolly 4
  2. Alma Gunnarsson – Kärlingehults Dolly 4

Klass 7. Agility ledd Junior   2 placerade

  1. Lovisa Åkesson – Kompis Dagny 0 39,15
  2. Lovisa Åkesson – Tunstas Jill      0 45,48
  3. Beata Limberg – Ulrika Emm        0 54,72
  4. Freja Soleskog – Almnäs Gepard  4 1,56,42
  5. Linnea Åkesson – Tunstas Jill        8 57,72

Klass 8. Agility vuxna  6 placerade

  1. Sara Thunqvist -Baronessan    0 34,0
  2. Anna-karin Thunqvist – Baronessan  0 36,0
  3. Sanna Eriksson – Pure Poison         0 36,73
  4. Emelie Videll -Vidells Mercury       0 38,05
  5. A-k Thunqvist – Lundstorps Fire Girl 0 39,42
  6. Charlotte Dellenfalk-Happy Monday 0 47,07
  7. Charlotte Dellenfalk – Lina               0 49,08
  8. Jonny Nilsson – Bobergs Lexus      0 53,42
  9. Jonny Nilsson -Pure Poison            4 37,56
  10. Emelie Videll -Caramella               4 38,60
  11. Nina Nykvist – Trolldungens Penny 4 41,23
  12. Sanna Eriksson – Pajazzo di leva  4 45,46
  13. Sanna Eriksson – Bobergs Lexus    4 50,29
  14. Linnea Ornstein – Tunstas Jill         4 52,63
  15. Ingela Börjesson -Almnäs Noak   4 55,30
  16. 16.Ronja Boketta -Ekskogens Moira       4 1,00,1
  17. Jonny Nilsson – Pajazzo di leva   8 44,8
  18. Ronja Boketta-Imperiets Jamilia 12 1,05,42
  19. Emma Kjellman-Aarupgaards Yangui 12 1,07,80

Klass 9. Riden Agility Minior Clear round

  1. Ellen Gunnarsson – Kärlingehults Dolly  CR
  2. Alma Gunnarsson – Kärlingehults Dolly  CR

Klass 10. Riden Agility Junior  Clear round

  1. Lovisa Åkesson -Kompis Dagny    4

Klass 12. Tömkörd Agility Senior  3 placerade

  1. Anna-karin Thunqvist -Baronessan  0  45,63
  2. Linnea Åkesson – Kompis Dagny      0 49,53
  3. Emelie Videll – Caramella                  0  50,95
  4. Sanna Eriksson – Pajazzo di leva      0 59,18
  5. Charlotte Dellenfalk – Lina            0 1,07,20
  6. Sanna Eriksson – Pure Poison       4 59,18
  7. Emelie Videll – Vidells Mercury     4 1,05,35
  8. Nina Nykvist -Trolldungens Penny 4 1,29,00
  9. Charlotte Dellenfalk – Ulrika Emm 8 1,16,27

Klass 13. CR  Agility  riden/ledd/tömkörd

  1. Lovisa Åkesson – Tunstas Jill  CR
  2. Sara Thunqvist – Baronessan  CR
  3. Emelie Videll -Caramella          CR
  4. A-k Thunqvist -Lundstorps Fire Girl  4
  5. Nina Nykvist – Trolldungens Penny 8
  6. Emelie Videll -Vidells Mercury 8

Klass 14. CR  Precision riden/tömkörd

  1. Linnea Åkesson – Tunstas Jill CR
  2. Sara Thunqvist – Lundstorps Fire Girl CR
  3. Sara Thunqvist – Baronessan CR
  4. A-K Thunqvist – Lundstorps Fire Girl CR
  5. Nina Nykvist – Trolldungens Penny CR
  6. Emelie Videll -Vidells Mercury CR
  7. Emelie Videll – Caramella CR

Klass 15. Poänghoppning hand Junior  2 plac

  1. Emma Kjellman-Aarupgaards Yangui 70
  2. Amelia Bååth -Roelien vh Veld 67
  3. Beata Limberg – Happy Monday 59
  4. Frida Guterstam  – Roelien vh Veld 56
  5. Linnea Åkesson – Tunstas Jill 53
  6. Lovisa Åkesson – Tunstas Jill 39

Klass 16. Poänghoppning Senior  3 plac

  1. Nina Nykvist -Trolldungens Penny       137
  2. Jonny Nilsson – Pure Poison 128
  3. Linnea Ornstein – Tunstas Jill 112
  4. Jonny Nilsson – Pajazzo di leva 93
  5. Sara Thunqvist – Lundstorps Fire Girl 75
  6. Sara Thunqvist – Baronessan 71
  7. Ingela Börjesson – Almnäs Noak 70
  8. Charlotte Dellenfalk – Happy Monday 66
  9. Emelie Videll – Vidells Mercury 41

Klass 17. Poänghoppning riden Junior  1 plac

  1. Lovisa Åkesson – Kompis Dagny 46
  2. Beata Limberg – Lina                           45
  3. Ingrid Påfvelsson – Roelien vh Veld    15

Klass 18. Prec.körning +40 cm Junior 2 plac

  1. Frida Guterstam – Melissa        0 1,26,52
  2. Linnea Åkesson – Kompis Dagny  4 1,00,28
  3. Beata Limberg – Ulrika Emm        4 1,45,69
  4. Beata Limberg – Lina                    8 1,11,84
  5. Lovisa Åkesson – Kompis Dagny 12 1,04,62
  6. Amelia Bååth – Melissa 12 1,23,30

Klass 19. Prec.körning +30 cm Junior CR

  1. Beata Limberg – Lina                      4 1,50,20
  2. Linnea Åkesson – Kompis Dagny 8 1,03,27

Klass 20. Prec.körning +40 cm Senior 1 plac

  1. Charlotte Dellenfalk – Ulrika Emm 0 56,36
  2. Charlotte Dellenfalk – Lina              0 59,25
  3. Eva Good Andersson – Melissa    0 1,09,99

Klass 21. Prec.körning +30 cm Senior 1 plac

  1. Charlotte Dellenfalk – Ulrika Emm 0  49,65
  2. Charlotte Dellenfalk – Lina            0 1,07,73
  3. Linnea Ornstein – Kompis Dagny 4 1,02,36

Allroundchampion :

Kompis Dagny

Reserv Allroundchampion :

Pure Poison

Tack för en trevlig dag med många duktiga ekipage.